نکات نصب و تولید درب و پنجره دوجداره

از آنجا که تمامی مراحل ساخت درب و پنجره های upvc توسط دقیق ترین دستگاهها و ماشین آلات انجام می شود، اطلاعات ورودی به آن ها ، مربوط به اندازه ها وسایزها باید کاملاً دقیق و بدون خطا باشد.

طراحی از جمله دشوار ترین و حساس ترین مراحل ، در فرایند تولید است . طراحی، شامل ساخت و دسته بندی اطلاعات نرم افزاری جهت وارد کردن به دستکاههای مونتاژ وهمچنین محاسبه قیمت تمام شده و ضمناً کاهش ضایعات و بهینه کردن محصول که نهایتاً منجر به کاهش قیمت تمام شده می شود ، می باشد.

 پس از نهایی شدن طرح و اندازه های یک پنجره یا درب، اطلاعات بدست آمده از نرم افزار، وارد ماشین آلات مونتاژ می شود. پروفیل ها برای تبدیل شدن به یک درب یا پنجره به طور خلاصه مراحل زیر را به ترتیب طی می کنند:

برش پروفیل ها بوسیلۀ ارۀ،ایجاد دریچۀ خروج آب بارن، ایجاد دستگیره ، برش پروفیل های گالوانیزه یا سیخ لولا و قرار دادن آنها درون پروفیل های UPVC، پیچ کردن قطعات گالوانیزه درون پروفیل های یو پی وی سی، ، جوش دادن پروفیل ها به یکدیگر توسط دستگاه های جوش ، تمیزکاری و یک دست سازی مقاطع جوش خورده، نصب یراق آلات و دستگیره و نهایتاً نصب زهوار.

محصول تولید شده، سپس جهت نصب به محل مورد نظر حمل می گردد. از جمله مهمترین مراحل نصب پنجره، قرار دادن شیشه است. شیشه های دوجداره با کیفیت بالا و به صورت از پیش آماده ، بدین شرح درون پنجره نصب می شود:

ابتدا قاب پنجره upvc در محل مورد نظر قرار داده شده و در فاصله خالی بین قاب و دیواره ،فاصله انداز مخصوص قرار داده شده تا حفظ فاصله مساوی در تمام جهات ، بین قاب پنجره و دیواره ها کاملاً رعایت گردد.

سپس قاب بواسطه پیچ کردن درون دیوار محکم می گردد. پس از پیچ کردن قاب پنجره درون دیوار ، دیگر احتیاجی به اسپیسرها نیست ، آنها را برداشته و به جای آن ها فوم های مخصوص تزریق می گردد که فاصله بین قاب و دیواره را کاملاً پر می کند .

پس از تراشیدن ضایعات فوم تزریق شده و تمیز کاری، محیط بیرونی قاب پنجره را با چسب سیلیکون کاملاً آب بندی کرده تا مانعی جهت نفوذ آب و گردوغبار و هر گونه ماده خارجی دیگر باشد.

پس از اتمام کار نصب قاب پنجره ، نوبت به نصب باز شو از سمت داخل پنجره می رسد. بازشو را به روی قاب نصب کرده وسپس شیشه را درون بازشو قرار می دهند.

پس از اطمینان از تراز بودن چهار طرف پنجره ، زهوار شیشه را نیز جا زده و باز شوی پنجره را رگلاژ و تنظیم می کنند. تمام مراحل مذ کور در نهایت، منجر به نصب موفق پنجره و سهولت و روانی استفاده از آن می گردد.

لازم به ذکر است که دقت بیشینه در اندازه گیری اولیه منجر به بی عیب و نقص بودن عملیات نصب درب و پنجره upvc می گردد.فرآیند نصب پنجره upvc تاثیر مستقیمی روی دوام و کیفیت عملکرد آن خواهد داشت.

نکات نصب و تولید درب و پنجره دوجداره

۱- نصب باید به گونه ای صورت گیرد تا درب و پنجره دوجداره upvc بتواند براحتی و بدون آسیب دیدن بارهای زنده و مرده را تحمل و خنثی سازد.
۲- ممانعت از تبادل حرارت و صداهای محیطی
۳- حرکتها و باز و بسته شدن راحت و بدون صدا ناشی از سایش
۴- نظافت درگاه قبل از نصب در و پنجره upvc
۵- تراز پنجره های دو جداره مورد نصب و جای گذاری دقیق در محل نصب
۶-سوراخ کاری و اصلاح محل های مناسب پروفیل یو پی وی سی
۷- استقرار و تثبیت پنجره دو جداره یو پی وی سی و فیکس کامل بوسیله پیچها و اتصالات مخصوص در محل درگاه
۸- انداختن زهوار پس از نصب شیشه های دوجداره در چهار چوب های فریم پنجره upvc
۹- تزریق سیلیکون و فوم مخصوص جهت درزبندیهای نهایی پس از نصب کامل 
۱۰- تراز و رگلاژ تمامی قابها و لنگه های نصب شده

آدرس

 کرمان – بلوار کوثر ابتدای بلوار نصر روبه روی شهرداری

 سیرجان – بلوار شهید عباسپور روبه روی بلوار دانشجو

 بندر عباس – بلوار حقانی چهارراه قدس نبش ربیع 19

لینک های مفید

  • تعمیرات درب ضد سرقت
  • توری پنجره
  • مجله
  • تماس با ما
ساختمان نمای برنا صنعت
تمامی حقوق وب سایت محفوظ و مربوط به برنا صنعت می باشد